Türk Gübre Satış Reklam Platformu
 
Agrozym Gübresi
Potasyumlu gübreler, ilvinit, Karnalit, Kainit, Hartsalz, Agrozym Gübresi, Agrozym bitki besleme,

« Bitkisel Üretimin Vazgeçilmez Girdisi; Gübre Hayvan Atıkları Enerji ve Gübreye Dönüştürülecek »

Aşağıda belirtilen ve tamamen organik hammaddelerden oluşan AGROZYM, topraktan başlayarak kök, gövde, yaprak dâhil bitkinin her bölümünde kullanılabilen bir besin maddesidir.
Enzimler
Proteinler (% 90?lık)
Amino Asitler
Vitaminler
Oranik besinler
İzelemetler

ENZİMLER
Enzimler, canlı hücreler tarafından sentezlenen, protein yapısında olan ve biyolojik aktiviteye sahip bio-katalizörlerdir. Bütün organik hücrelerde meydana gelen reaksiyonlar uzak veya yakından enzimlere bağlıdırlar. Enzimler canlı hücreler tarafından üretilirler ve hücreler canlılığını kaybettikten sonra da uzun süre aktif halde kalabilirler. Bütün yaşayan canlı varlıklar gibi mikroorganizmalarda da enzim vardır. Pratik olarak mikroorganizmaların üzerinden bulundurdukları enzimleri almak kolay olmasa da, yüksek teknoloji kullanılarak elde edilmesi mümkün olmaktadır. Enzimlerin 3 temel özelliği vardır:
Enzimler proteinlerden oluşmuşlardır.
Enzimlerin katalitik aktiviteleri, proteinin özel yapısına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır.
Enzimler pasif katalizörler olmayıp, substratları ile ara kompleksler oluşturarak görev yapan aktif moleküllerdir.

Enzimleri daha önce biyolojik orijinden gelen, protein yapısında olan katalizörler olarak tanımlamıştık. Enzimler diğer katalizörlerden farklı olarak üç önemli özelliğe sahiptirler.
1. Enzimler son derece hızlı çalışmaktadırlar: Enzimler reaksiyonları diğer katalizörlerden çok daha hızlı bir şekilde yürütmektedirler. Bazı enzimlerin bir dakikada milyonlarca molekülü etkiledikleri bilinmektedir.
2. Enzimler reaksiyonları özgül olarak katalize ederler: Her enzim ancak belirli bir reaksiyonu seçerek katalize etmektedirler. Katalizörlerin pek çoğunun çok çeşitli kimyasal reaksiyonlarda katalizör olarak görev yapmalarına karşılık, enzimler genellikle tek tip bir reaksiyonu spesifik olarak katalize etmektedirler. Bazı hallerde bu seçicilik hayret edilecek derecededir.
Bir enzim, yüzlerce farklı atomdan yapılmış olan bir kimyasal bileşiği etkilerken bu molekülün belirli bir bölgesini seçerek buradan bir veya iki atomu veya fonksiyonel bir grubu, molekülün ana yapısını bozmadan koparır veya ilave eder. Başka bir kimyasal bileşik substrat yapısına çok benzese ve bazı grupların yerleri hafifçe değişik olsa da aynı enzim bu iki maddeyi birbirinden ayırabilmektedir.
3. Enzimler biokimyasal reaksiyonları daha az enerji ve düşük sıcaklıklarda başarırlar: Normal laboratuar koşullarında çok yüksek sıcaklıklarda ve fazla enerji harcaması gerektiren bir kimyasal reaksiyon, enzimler sayesinde daha az enerji ve vücut ısısında başarılmaktadır. Enzimler inorganik katalizörlere oranla reaksiyonların aktivasyon enerjisini daha etkin bir şekilde düşürmektedir. Böylece reaksiyonların daha düşük sıcaklıkta ve az enerji ile yürümelerini sağlamaktadır.

Enzimlerin sahip oldukları aktiviteleri maksimum düzeylerde kullanabilmeleri iki önemli parametreye bağlıdır. Sıcaklık ve pH; enzimlerin sahip oldukları biyolojik özelliklere göre değişiklik göstermesine rağmen, uygulamada optimum değerlere uyulduğu taktirde maksimum aktivite sağlanmış olur.
Bitkilerde tüm canlılar gibi aldıkları besin maddelerinden yararlanabilmek ve gelişimlerini sağlayabilmek için bünyelerinde enzim üretmektedirler. Enzimleri üretmek içine bulundurdukları enerjiyi kullanmaktadırlar.

PROTEİNLER
Çok sayıda amino asitlerin meydana getirdiği ve bitkilerin beslenmelerinde ve gelişmelerinde vazgeçilmez organik yapıda bir kaynaktır. Bitkiler aldıkları besinleri proteine çevirerek ve ürettikleri enzimler ile proteinleri parçalayarak hücre yapı taşını meydana getirirler.

AMİNO ASİTLER
Çok sayıda veya tek olarak amino grupları ve asit gruplarını içeren ve canlıların temel yapı taşı proteini oluşturan, organik bileşiği farklı olan bir protein grubudur.

VİTAMİNLER
Canlıların sağlıklı gelişmesinde büyük rolü olan ve mutlaka bulunması gereken, organik besin tamamlayıcılarıdır.

ORGANİK BESİNLER
Doğada yetişen, sanayide kullanılan tüm tarımsal ürünlerin kalıntılarının işlenerek besin değeri yüksek hale getirilmesi ile elde edilen besin maddeleridir.

İZELEMENTLER
İyonik formda veya organik moleküllerin yapısında bulunan mineral elementlerin bitkilerde önemli görevleri vardır. Mineral elementlerin bitkilerdeki dikkate değer görevlerini şöyle özetleyebiliriz;
Hücre duvarlarının ve protoplazmanın yapı maddeleri olmaları
Bitki hücrelerinin osmotik basınçları üzerine etkileri
Tamponluk ve asitliğe karşı etkileri
Sitoplazmik zarların geçirgenlikleri üzerine etkileri
Katalitik etkileri
Toksik etkileri
Antagonistik etkiler

Agrozym Niçin Kullanılmalıdır?
Topraklarımız, bitkiler için zengin besin maddeleri bulundurmaktaydı! Ancak zamanla topraklarımızda meydana gelen fiziksel ve kimyasal değişiklikler artık topraklarımızda bulunan besin maddelerini kullanılamaz hale getirmiştir. Bitkiler, kökleri vasıtası ile eskiden yararlandıkları besin maddelerini bulamadıkları için gelişmelerinde noksanlık, verdikleri ürünlerde de kalitesizlik, verim düşüklüğü olmaktadır. Ayrıca iklimlerin de düzensiz gitmesi ve bitkinin ihtiyacı olan suyunda az veya düzensiz olması nedeni ile istenmeyen tüm olumsuzluklar yaşanmaktadır.

Topraklarımızı tanımadan yıllardır kullanılan kimyasal makro besin maddelerini artarak kullanmamıza rağmen bir türlü istediğimiz sonuçları alamamaktayız. Bitkilerin topraktan beslenmeleri için gerekli olan toprak pH ? bozulmuştur. Bölgelere göre pH değerleri asit ve baz özellikler göstermektedir. Her iki özellikte tarımsal üretim için istenmemektedir. Topraklarımızın uygun pH ?sının 6.5 ? 6.8 olması gerekmektedir.

Topraklarımızda fiziki ve kimyasal şartların neden olduğu izelement ve vitamin eksikliği vardır. Kullanılan makro besinlerin birbirlerini ve az da olsa toprakta bulunan organik besinleri, izelementleri ve vitaminleri olumsuz etkilemelerine hiç önem verilmemektedir. Topraklarımızdaki bütün önemli olumsuzluklardan bitkilerimizde etkilenmektedir. Bu nedenlerle;
Bitkilerde bio-kimyasal dengenin kurulmasında etkilidir.

Tüm besin guruplarını özelliklerine göre hidrolize ederek, bitkinin ihtiyacı olan maddelere çevirerek ve birleştirerek, bozmadan, organik formda tutarak yukarı ? aşağı hareket ederek bitkinin beslenme ihtiyacına cevap verir.


Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Biofer
Sölom Sıvısı
Solucan Kültür Havuzları
Güvercin Gübresi Nasıl Kullanılır
Solucan Gübresi Analizini Nerede Yaptırmalıyım?
Mebor-5 Plus
Nitro 26-CB

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bio-Tetrasil
Bio-Tetrasil

Bitki Gelişim Düzenleyicisi, Solusyon Süspansiyon Konsantre Etken madde: Humuk Asit (Polymeric polyhdroxy acids) Formulasyon: Sıvı Formülasyonlar (SC For...

Klasik Gübreler
Klasik Gübreler

Klasik Gübreler Tüm canlılar gibi bitkiler de büyümeleri, gelişmeleri ve diğer canlıların ihtiyaç duyduğu ürünleri üretebilmeleri için gelişme ortamları olan to...

Dekoratif Ağaç Kabuğu Parçaları
Dekoratif Ağaç Kabuğu Parç...

Bütün ağaç türlerinin kabukları yararlıdır ve humus olarak kullanılabilir. Yapılan araştırmalar başta göknar olmak üzere çam, ladin, kayın, meşe, sekoya ve pors...

Sığır gübresi ve faydaları
Sığır gübresi ve faydalar...

At ve koyun dışkıları daha az su içerdiği için sıcak (kuru) gübrelerdir. Çürümeleri kolay olup çürüme esnasında yüksek sıcaklık oluştururlar. Daha fazla su i...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz