Türk Gübre Satış Reklam Platformu
 
Gübre Satışı Kontrol Altına Alındı
Gübre Satışı, gübre satış kontrol, gübre analiz, gübre kontrol,

« Ahır Gübresi Hizmet Sözleşmesi »

Resmi gazetede, Gübrelerin Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayınlandı. 
 
Yönetmelik ile gübrelerin suç/terör örgütlerince patlayıcılarda kullanılmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.  Vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması,  tarım sektöründe gübrelere ilişkin ürün güvenliğinin temin edilebilmesi de yönetmelik ile mümkün olacak. Böylece gübre hareketlerinin izlenmesinde, piyasada kontrol ve denetimin güçlendirilmesi ve piyasanın kayıt altına alınması sağlanacak.
 
Yönetmelikte yapılan değişiklikle;
 -Gübre satışı yapmak isteyen gerçek ve tüzel kişilere her bir satış noktası için "Gübre Dağıtıcılık Belgesi" alma zorunluluğu getiriliyor. Mezkûr belge Tarım İl Müdürlüklerince başvurular üzerine yapılacak inceleme sonucu verilecek.
 
 -Gübre üreticileri, gübre dağıtıcı belgesi olan gerçek ve tüzel kişiler aracılığıyla piyasaya ürün arz edebilecekler. Belgesi olmayan satıcılar vasıtasıyla piyasaya ürün arz edemeyecekler. Ancak tarımsal üretim yapan/yaptıranlar ile hammadde olarak kullanan gerçek ve tüzel kişilere doğrudan ürün satışı yapabilecekler.
 
 -Dağıtıcılar, lisanslı üreticilerin tescil edilmiş gübrelerini piyasaya arz edebilecekler. Lisanssız üreticilerin ürünlerini ve/veya tescil edilmemiş ürünleri piyasaya arz edemeyecekler.
 
 -Üreticiler, ambalajında tescil ve parti numarası yer almayan ürünleri piyasaya arz edemeyecekler.
 
 -Üreticiler, ürün ambalajının uyarılar bölümünde Toprak veya yaprak analizi yaptırılarak gübre kullanılması tavsiye edilir ibaresine yer vermesi gerekiyor.
 
 -Belirtilen yükümlülüklere uymayanlara 4703 Sayılı Ürünlere İlişkin Teknik Mevzuatın Hazırlanması ve Uygulanmasına Dair Kanun çerçevesinde idari yaptırımlar uygulanacak.
 
 -Halen gübre satışı yapan gerçek ve tüzel tüm kişiler, değişikliğin yayım tarihinden itibaren üç ay içerisinde gübre dağıtıcılık belgesi almak zorundadır.
 
 Üreticilerin ürünlerin ambalajında tescil ve parti numarası ile tavsiye uyarısını yazma zorunluluğuna uyumları için ise iki yıl uyum süresi veriliyor.
Hayal Senem Sayan
 

 



Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Gübrecilerden Cumhurbaşkanına mektup
Hayvan Atıkları Enerji ve Gübreye Dönüştürülecek
Amonyum nitrat içerikli gübre tarih oluyor!
Tarımda yetersiz ve yanlış gübre kullanımı
Arıtma Çamurunun Tarımda Kullanılması
Odunpazarı Belediyesi Solucan Gübresi Üretiyor
Fındık zülüfü ve çay çöpünden organik gübre üretildi

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kaz Gübresi ve Faydaları
Kaz Gübresi ve Faydaları

Kaz Gübresi Nedir? Kaz Dışkısı Gübre Olur mu? Kaz Yetiştiriciliği Nasıl Olur? Kaz Nasıl bir Hayvandır? Kaz Gübresi Enerji İçin Kullanılır mı?  Kaz Kaz, iri v...

Mikoriza Mantarları ve Faydaları
Mikoriza Mantarları ve Faydal...

Mikoriza mantarları faydalı toprak mikroorganizmaları olup, sağlıklı bitki gelişimi ve toprak verimliliği açısından büyük öneme sahiptir. Dünya bitki örtüsünün...

Solucan Gübresi Terimler Sözlüğü
Solucan Gübresi Terimler Söz...

Gübreleme, Solucan Gübresi, sıvı solucan gübresi, sızıntı suyu, solucan çayı humusu, solucan gubresi, solucan suyu, vermikompost Solucan Gübresi Terimler Sözlüğü...

Fosfatlı gübreler
Fosfatlı gübreler

Fosfatlı gübreler Fosfatlı gübreler veya fosfat gübreleri olarak daha çok fosfat asidinin kalsiyum tuzları kullanılır. Fosfatlı gübrelerin imalinde çeşitli kaynakla...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz