Türk Gübre Satış Reklam Platformu
 
Gübre Serpme Makineleri ve Avantajları


« Yarasa gübresi zengin etti Türk akademisyen fenolsüz mikro besin gübresi »


Gübre serpme makinesi nedir? Gübre serpme makinelerinin gübrelemede ki yeri nedir? Gübre serpme makinelerinin avantajları nedir? Gübre Makinesi seçerken neye dikkat etmeliyiz?

Gübre zirai üretim için gerekli temel unsurlardan biridir. Gübreleme ise tarımsal üretimde amaçlanan rekolteye ulaşmak için içerisinde bir veya birkaç çeşit bitki besin maddesi bulunan organik ve inorganik bileşiklerin toprağa veya doğrudan bitkiye verilmesi şeklinde tarif edilebilir.

Çoğunlukla bütün tarım topraklarında her çeşit bitki besin maddesinin az veya çok var olduğu bilinmektedir. Bu nedenle gübrelemede esas toprakta eksik olan bitki besin maddelerinin cins ve miktarını tespit ederek, gübrelemenin zamanında ve olması gerektiği gibi yapılmasını sağlamaktır.

Bu maddeler katı ve sıvı çiftlik gübresi ile ya da kimyasal metotlarla elde edilen mineral gübreler şeklinde toprağa verilmektedir. Mineral gübrelemenin amacı toprağın ve eğer uygulanıyorsa çiftlik gübresinin bitkilere verebileceği besin maddelerini ihtiyaca göre tamamlamaktır.

Gübre serpme makinesi, en fazla imal edilen ve kullanılan gübre dağıtıcılardır. Tek diskli modellerin iş genişliği en fazla 20 m'dir. Çift diskli modeller 36 m'ye kadar çıkabilir.

Disklere gübrenin akışı deponun yapısına bağlı olarak serbest akış şeklindedir. Depo kapasitelerine göre santrifüj dağıtıcılarda askılı, yarı askılı, çekilir ya da kendi yürür olabilirler.

Bu makinelerde yapılan gübre serpme işlemi ile elde edilen enine dağılım bir ağırlık dağılımıdır özellikle karışık gübrelerde bir ideal besin dağılımı elde etmek mümkün olmaz.

Bu nedenle bu makinalarda elde edilen dağılım pnömatik ve mekanik dağıtıcılı makinalar kadar hassas değildir. Ancak son yıllarda bu makinalarda görülen teknolojik iyileştirmeler bu makinalarda önemli kontrollü uygulamaların yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Gübre serpme makinası çift diskli, hidrolik kumandalı, kuyruk milinden hareket alan, asılır tip ve çekilir tip olmak üzere iki tipte üretim yapılan modern bir granül gübreleme makinasıdır.

Gübre serpme makinalarının gübre atılacak tarlaya nakli çok rahat yapılabilmekte, yüksek depo kapasiteli makinalarımız sayesinde küçük tarlalarınıza gübre atmak için ikinci bir traktör götürmeye gerek kalmamaktadır.

Gübre serpme makinaları hidrolik kumandalı olarak imal edilebilmektedir. Hidrolik kumanda sayesinde tarlanın sınır başlarında traktör kabininden gübre akışı kolaylıkla kontrol edilebilir. Yine hidrolik kumanda sayesinde sınır başlarında gübre serpme disklerini tek tek kontrol etmek mümkündür.

Gübre fırlatma mesafesinin uzun olması nedeni ile zamandan, dağılım düzgünlüğünün iyi olması nedeniyle de kullanılacak gübreden tasarruf sağlanır. Traktörün tarla üzerinde fazla dolaşmasını önleyerek toprağın gereksiz yere sıkışması önlenir.

Gübre Serpme Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Bir veya birkaç adet gübre serpme makinesi almak istediğinizde bakılması gereken kriterler aslında diğer makinelere göre çok daha sade.
- Gübreleyeceğiniz alanın büyüklüğü,
- Alandaki ağaç ve çalı miktarı,
- Herhangi bir noktada hassas bir gübreleme gerekip gerekmediği,
- Gübreleme için çok ya da az zamanınızın olması dikkat edilmesi gereken kriterlerden. Bu doğrultuda;
- Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve bahçeniz de küçükse ideal olan el tipi kranklı aletlerken,
- Bahçeniz orta veya büyük ölçekteyse Diskli veya Damlamalı gübre serpme makinesi (her ikisi de tekerlekli),
- Orta ya da büyük ölçekte bahçede çok fazla ağaç veya çalı varsa Damlamalı gübre serpme makinesi, geniş ve düzlük bir bahçeyse Diskli gübre serpme makinesi sizin için idealdir.
.Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Katı Gübre Dağıtıma Römorku
Bahçe peyzajı önerileri
Solucan Gübresi Hasat
Gübre Sıyırıcılar
Helezonlu Toprak Altı Gübre Makinesi
Santrifüj (Fırfır) Dağıtım Makinesi ve Bakımı
Tek Ayaklı Toprak Altı Gübreleme Makinesi

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Bitki Besin Elementleri Gübre Ve Gübreleme Yöntemleri
Bitki Besin Elementleri Gübre...

Topraklardaki besin elementi eksiklikleri, sağlıklı ve kaliteli üretim artısını engellemektedir. Dengeli bir bitki besleme ve gübreleme ile daha fazla verim alınması, k...

Sölom Sıvısı
Sölom Sıvısı

Sıvı solucan gübresi ile katıştılan bir kavram sölom sıvısı. Peki nedir bu sölom sıvısı ? Solucan gübresinin diğer organik gübrelerden farklılığını oluştur...

Göztaşı, Bordo Bulamacı
Göztaşı, Bordo Bulamacı

Göztaşı, Bordo Bulamacı Göztaşı: (bakır (II) sülfat, pentahidrat) Formülü: CuSO4H2O. Göztaşı; mavi vitriyol; Roma vitriyolü; Salzburg vitriyolüdür. Doğada ...

Bitki Besin Noksanlıkları, Bitkilerde Görülen Arazlar
Bitki Besin Noksanlıkları, B...

Bitki Besin Noksanlıkları, Bitkilerde Görülen Arazlar Bitki besin maddelerinin, bitki bünyesinde farklı fonksiyonları olup, bunların eksikliği durumunda bir takım araz...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz