Türk Gübre Satış Reklam Platformu
 
Gübre Serpme Makineleri ve Avantajları


« Yarasa gübresi zengin etti Türk akademisyen fenolsüz mikro besin gübresi »


Gübre serpme makinesi nedir? Gübre serpme makinelerinin gübrelemede ki yeri nedir? Gübre serpme makinelerinin avantajları nedir? Gübre Makinesi seçerken neye dikkat etmeliyiz?

Gübre zirai üretim için gerekli temel unsurlardan biridir. Gübreleme ise tarımsal üretimde amaçlanan rekolteye ulaşmak için içerisinde bir veya birkaç çeşit bitki besin maddesi bulunan organik ve inorganik bileşiklerin toprağa veya doğrudan bitkiye verilmesi şeklinde tarif edilebilir.

Çoğunlukla bütün tarım topraklarında her çeşit bitki besin maddesinin az veya çok var olduğu bilinmektedir. Bu nedenle gübrelemede esas toprakta eksik olan bitki besin maddelerinin cins ve miktarını tespit ederek, gübrelemenin zamanında ve olması gerektiği gibi yapılmasını sağlamaktır.

Bu maddeler katı ve sıvı çiftlik gübresi ile ya da kimyasal metotlarla elde edilen mineral gübreler şeklinde toprağa verilmektedir. Mineral gübrelemenin amacı toprağın ve eğer uygulanıyorsa çiftlik gübresinin bitkilere verebileceği besin maddelerini ihtiyaca göre tamamlamaktır.

Gübre serpme makinesi, en fazla imal edilen ve kullanılan gübre dağıtıcılardır. Tek diskli modellerin iş genişliği en fazla 20 m'dir. Çift diskli modeller 36 m'ye kadar çıkabilir.

Disklere gübrenin akışı deponun yapısına bağlı olarak serbest akış şeklindedir. Depo kapasitelerine göre santrifüj dağıtıcılarda askılı, yarı askılı, çekilir ya da kendi yürür olabilirler.

Bu makinelerde yapılan gübre serpme işlemi ile elde edilen enine dağılım bir ağırlık dağılımıdır özellikle karışık gübrelerde bir ideal besin dağılımı elde etmek mümkün olmaz.

Bu nedenle bu makinalarda elde edilen dağılım pnömatik ve mekanik dağıtıcılı makinalar kadar hassas değildir. Ancak son yıllarda bu makinalarda görülen teknolojik iyileştirmeler bu makinalarda önemli kontrollü uygulamaların yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Gübre serpme makinası çift diskli, hidrolik kumandalı, kuyruk milinden hareket alan, asılır tip ve çekilir tip olmak üzere iki tipte üretim yapılan modern bir granül gübreleme makinasıdır.

Gübre serpme makinalarının gübre atılacak tarlaya nakli çok rahat yapılabilmekte, yüksek depo kapasiteli makinalarımız sayesinde küçük tarlalarınıza gübre atmak için ikinci bir traktör götürmeye gerek kalmamaktadır.

Gübre serpme makinaları hidrolik kumandalı olarak imal edilebilmektedir. Hidrolik kumanda sayesinde tarlanın sınır başlarında traktör kabininden gübre akışı kolaylıkla kontrol edilebilir. Yine hidrolik kumanda sayesinde sınır başlarında gübre serpme disklerini tek tek kontrol etmek mümkündür.

Gübre fırlatma mesafesinin uzun olması nedeni ile zamandan, dağılım düzgünlüğünün iyi olması nedeniyle de kullanılacak gübreden tasarruf sağlanır. Traktörün tarla üzerinde fazla dolaşmasını önleyerek toprağın gereksiz yere sıkışması önlenir.

Gübre Serpme Makinesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Bir veya birkaç adet gübre serpme makinesi almak istediğinizde bakılması gereken kriterler aslında diğer makinelere göre çok daha sade.
- Gübreleyeceğiniz alanın büyüklüğü,
- Alandaki ağaç ve çalı miktarı,
- Herhangi bir noktada hassas bir gübreleme gerekip gerekmediği,
- Gübreleme için çok ya da az zamanınızın olması dikkat edilmesi gereken kriterlerden. Bu doğrultuda;
- Eğer bütçeniz kısıtlıysa ve bahçeniz de küçükse ideal olan el tipi kranklı aletlerken,
- Bahçeniz orta veya büyük ölçekteyse Diskli veya Damlamalı gübre serpme makinesi (her ikisi de tekerlekli),
- Orta ya da büyük ölçekte bahçede çok fazla ağaç veya çalı varsa Damlamalı gübre serpme makinesi, geniş ve düzlük bir bahçeyse Diskli gübre serpme makinesi sizin için idealdir.
.Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Solucan Gübresi Hasat
Gübre Peletleme Makinesi
Santrifüj (Fırfır) Dağıtım Makinesi ve Bakımı
Dekoratif Ağaç Kabuğu Parçaları
Katı Gübre Dağıtıma Römorku
Gübre Tankı
Bahçe peyzajı önerileri

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Bunlar da ilginizi çekebilir

Vermikültür Solucanekin R
Vermikültür Solucanekin R

Solucan gübresi üretimi veya vermikültür, organik atıkları besince zengin humusa dönüştürmek için solucanlar ve mikro-organizmalardan faydalanır. Bu süreç, düşen ...

Gübrenin Tarla Uygulamaları
Gübrenin Tarla Uygulamaları

Çiftlik gübresinin deneme alanına dağıtılmasında iki temel yöntem kullanılmıştır. Bunlar, branda yöntemi ile iş genişliği ve uzaklığı yöntemidir (Anonim, 2004...

Nutri-Cal
Nutri-Cal

İçerik % 8 Azot % 11.2 Kalsiyum % 5.4 Polyhydroxycarboxylic Acid Özellikler Nutrical patentli formulasyonu sayesinde kalsiyum iyonunu maskeler ve bitkiye uygulan...

Buğday ve Arpa Gübrelemesi
Buğday ve Arpa Gübrelemesi

Ülkemizde en geniş üretim alanı bulunan buğday ve arpa çok farklı toprak tiplerinde yetiştiriciliği yapılmaktadır. Toprak pH isteği bakımından hafif asitten kuvvetl...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz