Türk Gübre Satış Reklam Platformu
 
Solucan gübresi üretim önerileri
Solucan gübresi üretim önerileri, Solucan gübresi, üretim önerileri, gübre üretimi standartları,

« Siz hangi ağaçsınız Kırmızı kaliforniya solucanı nasıl ayırt edilir »

Solucan gübresi üretim önerileri
Değerli girişimciler,
Solucan gübresi üretiminin amacından sapmaya ve farklı bir yöne kaymaya başladığını gözlemliyoruz.
Danışmanlık adı altında girişimlerden ücret talep edilmesi, üretimin çok zor olduğunun lanse edilmesi, Piyasaya arzın merdiven altı üretim olduğunun aktarılması vb. çoğaltabileceğimiz o kadar konu çıkıyor ki biz TOSGÜB olarak düşüncelerimizi paylaşmak istedik.

1. Danışmanlık adı altında hiçbir kişiye ya da kuruma ücret ödenmemelidir.
2. Solucan gübresi satışında Organik gübre üretim lisansınız yoksa organik statüsünde satış yapamazsınız.
3. Tesis kurulumunda küçük adetlerle başlamak sizin yöneteceğiniz bir işletmenin tüm süreçlerini yaşayarak öğrenmenizi sağlayacaktır. Bu süreç sermayesi solucan olan ve sürekli artan bir süreçtir. Başlangıçta çok büyük bir işletme kurmayacaksanız bu proğramla başlayabilirsiniz.
4. Hiçbir organik tarım üreticisi Organik lisansı olmayan Solucan gübresini almaz, (bu gübrenin pazarı var mı sorusu yanlıştır, pazarı vardır) satışlar lisanslı üreticiler tarafından yapılmaktadır.
5. Yem hazırlama sürecinde çok fazla bilgi kirliliği bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki düzenli tedariği ve standardını korumayan yem'ler ürettiğiniz gübrenin değerlerinin sürekli değişmesine neden olur ve buda tüketici tarafından işletmenizin güvenilirliğini düşürür.
6. Türkiye'de gübre üretimi standartları konusunda tek yetkili kurum Gıda Tarım ve Hayvancılık bakanlığıdır. Ve bakanlığın yönetmeliğindeki değerlerde üretim yapılması kanunen kabul edilendir. Daha kaliteli üretimler Solucan gübresinin kalitesini ortaya koyacaktır.
7. STK'lar üreticilerin haklarını korumakta ve sektörün bir çerçeve içerisinde değerlendirilmesinde büyük önem arz etmektedir.
8. Altını çizerek söylemek istiyoruz, kaç solucanla başlamalıyım sorusu yanlıştır, hangi ambalajda hangi tüketiciye hangi fiyattan satış yapmalıyım ve üretim maliyetini nasıl kontrol altında tutmalıyım sorusu doğrudur.
9. TOSGÜB olarak değerlendirmelerimiz de bize göre Solucan gübresinin iki üretim modeli vardır. Birincisi HOBİ amaçlı ve kendi kullanımlarımız için yapılanlar. İkincisi TİCARİ olarak kurulan işletmelerdir.
10. Ticari işletmelerin hayatta kalabilmesi için üretim kapasitelerini arttırdıklarında Lisans işlemlerini gerçekleştirmeleri, işletmenin hayatta kalmasını sağlayacaktır.
11. Hiçbir sektörde işletme kurulumu esnasında ( Çok büyük finansal kaynakları be pazar araştırmaları yoksa ) bir anda bütün sermayeyi kullanmaz, işletmenin doğması, yürümesi ve büyümesi süreçlerinde peyderpey yatırımlarını sürdürürler.
12. Milli bir projenin hayata geçmesi için arkasında finansal bir güç olması gerekmektedir, bu planlana üretim kapasitesiyle doğru orantılıdır, o nedenle kaliteli, kuruluşu güçlü işletmeler, gelecek nesillerin sağlıklı yaşayabilmesine katkı sağlayacaktır.
13. Bizim TOSGÜB olarak tek düşüncemiz ve temennimiz tüm lisanslı, lisanssız işletmelerin sektörün bilinirliliğini ve kalitesini ortaya koymak için mücadele ettikleridir.
14. Bir ticari işletmenin kuruluş amacı Kâr etmektir.
Saygılarımızla...
TOSGÜB KURUMSAL İLETİŞİM

Soru: Atila Uzuntaş, Çok faydalı ve vizyon sahibi açıklama olmuş,sizden bir yardım talebim var.Kosgebten tesis için desteğin çıkabilmesi için hangi yolu izlememiz gerekir.Teşekkürler
Cevap: Erol Erdoğan, Atilla bey öncelikle kadar kosgeb eğitğm kursuna katılıp oradan egitim sertifikasını almanız gerekmektedir. Akabinde solucan gübresı üretimi projesini hazırlayarak kosgeb müfettişlerine sunmalısınız. Onların onayını alırsanız işletmeyı kendı imkanlarınızla kurup, yazılım ve ekıpmanlarınızı faturalandırıyorsunuz. Bu faturaları kosgebe iletmek zorundasınız. 8-10 ay gibi bir zaman zarfında 50 bin TL hibe ve 100 bin TL sıfır faizli krediniz çıkıyor. Şunu unutmayınız ki 1inci şart kosgeb eğitimi 2nci şart işletmeyı açmadan, kurmadan başlamadan önce projenızın onaylanması... Yani okey verilirse bu imkanlardan yararlanabilirsiniz...

Soru: TC Turgay Tezgider, Danışmanlık konusunu anlayamadım.Ortada bir alınteri, bir emek,bir maliyet varsa bunun bir bedeli olmayacak mı?
Cevap: Tosgüb Ltd. Şti., Turgay bey merhaba,
Tesis ziyaretinde ve iş akışı süreçlerinin anlatılmasında bir ücret talep edilmesini biz doğru bulmuyoruz. hiçbir sektörde böyle bir uygulama yok, diğer konularda pazarlama, tanıtım, stok yönetimi, maliyet yönetimi vb. Konularda olabilir. Düşüncemiz bu yönde saygılar.

Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Agrozym Gübresi
Kaz Gübresi ve Faydaları
Organo Mineral Gübre
HB-101
Klasik Gübreler
Kimyasal yapay gübreler
Solucan Gübresi Analizini Nerede Yaptırmalıyım?

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Bunlar da ilginizi çekebilir

Seperatör Kaidesi
Seperatör Kaidesi

Seperatör Kaidesi Çiftliklerde gübre çukurundan pompa yardımı ile seperatöre aktarılan gübrenin katı gübre olarak seperatörden boşaltılması sırasında kolay yı...

Gübre Kurutma Tamburu
Gübre Kurutma Tamburu

Seperatörden çıkan katı gübreyi, gübre kurutma tamburuna aktararak güç gereksinimi çok az olan kızaklı redüktör sistemi ile dönen izolasyonlu tamburun içinde, ıs...

Solucan gübresi üretim önerileri
Solucan gübresi üretim öner...

Solucan gübresi üretim önerileri Değerli girişimciler, Solucan gübresi üretiminin amacından sapmaya ve farklı bir yöne kaymaya başladığını gözlemliyoruz. Danı...

At gübresi ve faydaları
At gübresi ve faydaları

At gübresi ve faydaları Tüm at çiftlikler ahırlardaki altlıkların neye ne yapacaklarla ilgili aynı derde sahiptir. Bazı yerlerde at gübreyi mantar yetiştiriciliğinde...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz