Türk Gübre Satış Reklam Platformu
 
Wesoorb
Wesoorb, su tutucu, nem koruyucu,

« SuTut Su Tutucular »

Wesoob Su Tutucu BitkiBesleyici
Ülkemiz coğrafi konumundan dolayı, su sıkıntısı çeken ülkeler sıralamasında üst seviyeler de yer almaktadır. Önümüzde ki yıllarda kuraklıktan ve küresel ısınmadan en fazla etkilenecek ülkelerden biri olacaktır. Su, tüm canlıların hayat kaynağıdır. Buna karşın dünya ve özellikle ülkemizin su kaynakları her geçen gün azalarak yok olmakta veya kullanılmaz hale gelmektedir.
Türkiye de su kaynaklarımızın %72?si Tarımda, %18?i evsel kullanımda (İçme ve kullanım amaçlı) ve %10?luk kısmı da Sanayi de kullanılmaktadır.
Tarımsal üretimde toprağa verdiğimiz suyun kayıplarını önleyerek sulamadan maksimum fayda sağlayabilir ve üretimden daha fazla verim alabiliriz. Bu doğrultu da firmamız sulama, gübreleme, enerji ve işçilik maliyetlerini düşüren bununla birlikte üretimde verimi arttıran, gerek Özel sektör gerekse Üniversiteler işbirliği ile Arge çalışmalarını tamamlayarak WESOORB? u üretmiştir.
Tarımsal alanda gelişmiş ülkelerde uzun yıllardır buna benzer ürünler kullanılmaktadır.

WESOORB? UN ÖZELLİKLERİ
- WESOORB, tam partikül büyüklüğü 0,2mm olan ince bir tozdur. Kendi hacminin 400?600 katı su tutma kapasitesine sahip olan WESOORB, su ile birleşince hidrojel haline gelir. Toprakta ortalama 4 yıl boyunca aktif olarak kalır. Suyu emme hızı yaklaşık 2?5 dakikadır.
- WESOORB, potasyum tabanlı selülozik bir bileşik olup tamamen doğal bir yapıya sahiptir.
- WESOORB, hormon ve ağır metal içermez, toksik değildir.
- WESOORB, bitki, toprak ve insan sağlığına zarar vermez.
- WESOORB,-60 ºC?ye kadar donmaz, ilkbahar erken ve sonbaharın geç donlarında çimlenen tohumların ölmesini engeller.
- WESOORB, toprakta yıllık %10?15 oranında parçalanır. Topraktaki özelliğini yitirdikten sonra mikroorganizmalar tarafından yok edilerek doğaya geri döner.
- WESOORB, aktif (jel) halde güneşe maruz bırakılmaz ve tamamen toprak altında kullanılmalıdır.
- WESOORB, nötr pH? ya sahiptir (pH=7.12).
- WESOORB?un toksik etkisi yoktur.

WESOORB ?UN AVANTAJLARI
- Toprak gözenekliliğini arttırır ve toprak kabuklanmasını azaltır.
- Toprakta bitkinin ihtiyacı olan nemli ortamı sağlar.
- Topraktaki suyun buharlaşmasını azaltır.
- Toprak yapısını düzeltir ve erozyonu önler.
- Yüzey ve yer altı sularının kirlenmesini engeller.
- Çok sıcak ve kurak iklim koşullarında bitki büyümesine izin verir.
- Sulama, işçilik, gübre, tohum ve enerji kullanım maliyetlerini düşürür.
- Su tüketiminde 2 ila 5 kat tasarruf sağlar.
- Aşırı gübrelemenin toprağa verdiği zararı engeller.
- Gübre tüketimini %30?50 azaltır.
- Mahsul verimini arttırır.
- Bitki kalitesini iyileştirir.
- Ağaçlandırma için mevsim şartlarına ihtiyaç duyulmaz.
- WESOORB, -60 ºC?ye kadar donmaz, ilkbahar erken ve sonbaharın geç donlarında çimlenen tohumların ölmesini engeller.
- Kök zararlıları olan nematod ve funguslara karşı mücadelede etkindir.

WESOORB?UN TOPRAKTAKİ İŞLEVİ
- WESOORB ?un toprağa atılmasındaki ana amaç su tutma kapasitesini artırmaktır. Kumlu, milli, killi ve humuslu toprak gibi ortamlarda su tutma kapasitesinde artış sağlamaktadır.
- Az yağışlı yerlerde toprak yarı hidrofobik kabuk oluşturarak suyun üstünden içine nüfuz etmeden akıp gitmesine neden olur ve toprağın su geçirme özelliği kaybolur.
- WESOORB kullanımı, önceden tarıma elverişsiz duruma gelmiş toprağın kazanılmasını sağlar.
- WESOORB toprak erozyonunu engeller.
- WESOORB kullanımı toprak yüzeyinin geçirgenliğini artırır ve daha fazla yağmur suyunun toprakta tutulmasını sağlar.
- WESOORB ?un kullanılmasıyla taban erozyonunun %94 oranında azaldığı ve su geçirgenliğinin %15, topraktaki fosforun %84, azotun %83, total sedimentin %57 daha az kaybolduğu tespit edilmiştir. Böylece tarımda gübre kullanımını azaltmaktadır.

Toprağın her bir litresine 2-3gr WESOORB uygulayarak toprak erozyonu %50 oranında azaltılabilir. WESOORB toprak sıkılığını azaltır ve bu şekilde suyun toprağa geçiş hızını artırır. Eğer yağmur suyu hızlı bir şekilde toprağa geçerse, WESOORB uygulaması ile daha az su akıp gider. Erozyonun azaltılması demek toprağın üst tabakasının korunması demektir. Toprağın üst tabakası en iyi yapıyı, en fazla havayı, organik maddeyi ve bitki besinlerini koruyarak en iyi kök gelişmesini sağlar.
Laboratuar da açık saha koşullarını yaratabilmek için, yağmur yağış simülatörü kuruldu. Musluk suyu 7m yükseklikten 1m² yüzeye doğal yağmur yağışının kinetik enerjisine benzer enerji ile dökülüyordu. Plastik kaplar (30×45×10cm)10,8 litre toprak ile 8cm katman yaratacak şekilde dolduruldu.(Kaplar drenaja müsaitti.)


Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Kırmızı kaliforniya solucanı nasıl ayırt edilir
Bio-Tetrasil
Solucan gübresi hakkında Sıkça Sorulan Sorular
Guano
Kimyasal yapay gübreler
Leonardit ve faydaları
Çöplerinizi Toprağa Dönüştürün

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sarımsak yetiştiriciliği ve gübrelemesi
Sarımsak yetiştiriciliği ve...

Sarımsak, süzek, milli-kumlu, orta ağırlıkta verimli toprakları tercih eder. Sarımsak ılımlı iklimden hoşlanır. Sıcaklığın 15 ? 20 oC olması yeterlidir. Sarımsa...

Solucan Gübresi Üretimi Karlı Bir İş midir?
Solucan Gübresi Üretimi Karl...

Solucan gübresi üretimi düşük bütçeyle başlanabilecek bir iş olup, bu işe girmek isteyen girişimcilerin akıllarına takılan başlıca soruları cevaplamaya çalışt...

Yeşil Gübre
Yeşil Gübre

Yeşil Gübre Toprağı zenginleştirmek üzere yerinde büyütülmüş yada başka yerlerden getirilmiş yeşil bitki materyalinin toprak altına gömülme işlemine \"yeşil g...

Gübre Peletleme Makinesi
Gübre Peletleme Makinesi

Günümüzde yüksek enerji maliyetleri ve küresel ısınma dünya çapında bir sorun olmaktadır. Buna karşın yinelenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi için y...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz