Türk Gübre Satış Reklam Platformu

Biore Organik Solucan Gübresi

  0532 2268652 -
Firma bilgileri
Her tür ev-bahçe çiçek ve bitkileriniz ile tüm tarımsal ürünlerinizde yüksek verim artışı, hastalıklara karşı dayanıklılık ve doğaya yüksek faydalar sağlayan, ekolojik olarak uygun en kaliteli organik gübreyi üretmek ve ?toprak ana? ya hak ettiğini geri verebilmek.

Bu felsefe ile yola çıkarak ister büyük ölçekli tarım üreticileri olsun, ister evindeki en güzel köşeyi özenle seçtiği saksısında yetiştirdiği bitkiye ayıran son kullanıcı olsun; her ölçekte tarım, bahçecilik, çiçekçilik ve sera işi ile uğraşan tüm üretici ve tüketicilerin bu faaliyetlerinde ürünlerine yüksek verim artışı, hastalıklara karşı dayanıklılık ve doğaya yüksek faydalar sağlayan, ekolojik olarak uyumlu en kaliteli organik gübreyi üretmeyi kendimize görev edindik.

Kalabalıklaşan dünya nüfusu birkaç on sene sonra kıtlıkla karşı karşıya kalacak. Bu yüzden sürdürülebilir tarıma geçmek ve bunu desteklemek tüm insanlığın ortak bilincinde yer almalıdır.

Sadece ürün artışını göz önünde bulundurarak ve çevresel etkilerini görmezden gelerek bilinçsiz bir şekilde kullanılan kimyasal gübre ve verim artışı sağlayan çözeltilerin doğaya verdiği zararlar artık bir sır değil.

Günümüzde ?organik? terimi ve organik ürünler hiçbirimize yabancı değil. Tarımın gelişmeye başladığı yıllarda verimi arttırmak için keşfedilen ve o zamandan bu yana bitmek bilmez bir açgözlülükle kullanılan kimyasal gübreler ve çözeltiler yüzünden sadece Türkiye?de değil tüm dünyada tehlike çanları çalmaya başlamıştır. Yapılan çalışmalar ışığında, verimli tarım arazilerinin çoraklaşması, topraktan sızan kimyasalların yer altı su kaynaklarını kirletmesi ve tarım ürünleri üzerinde kimyasal tortu birikmesi gibi yan etkiler bilim insanlarınca kanıtlanmış ve zararları ortaya konmuştur. Bilinçsiz kimyasal gübre kullanımı sadece topraklarımızı ve yer altı kaynaklarımızı kirletmekle kalmamış, aynı zamanda bu kimyasallara maruz kalan, alerjiden ve kanserden kırılan nice kuşaklar yetişmesine de sebep olmuştur.

Gelişmiş ülkeler bu duruma bir son vermek, hızla büyüyen nüfuslarına sağlıklı bir gelecek sunabilmek adına devlet olarak duruma çoktan el atmış, ciddi teşvik ve yönlendirmelerle organik gübre kullanımına geçmekte yol kat etmiştir; çünkü organik gübre ?organiktir. Topraktan gelir ve toprağa gider. Doğada olmayan, sonradan eklenmiş hiçbir maddeyi bünyesinde barındırmaz. Doğada olanı zenginleştirerek tekrar doğaya bırakır. Organik gübreler kalıntı bırakmaz. İçinde tarım ürünlerine ya da insan sağlığına zararlı hiçbir madde bulunmaz. Organik gübre her türlü kaynağı bilinçsiz ve sonsuz bir iştahla kullanan 21. yüzyıl insanoğlunun doğaya geri verebileceği en büyük armağandır.
VİDEO
ÜRÜN VE HİZMETLER
Yorumlar

            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz